Úvod | Textová verzia | Verejné obstarávanie

Zimná turistika

Lyžiarske trasy – Zimná turistika na bežkách

Trasa Raslavice – Tročany – Rešov a späť

Trasa predstavuje síce časovo náročnú túru ale v príncípe ide o pohodovú trasu, s väčším ale krátkym stúpaním hneď za Raslavicami smerom na televízny vykrývač. Samotnú obec Tročany prechádzame buď okolo potoka Rešovka alebo po obecnej komunikácii s následným odbočením doprava, ktoré nás privedú na lesnú cestu viac – menej kopírujúcu koryto spomínaného potoka. Ak máme šťastie, môže nás čakať úhľadná bežkárska stopa, ale tak či tak máme pred sebou takmer idylickú trasu, okrem meandrujúceho potoka lemovanú lesným porastom z oboch strán a to až takmer po samotnú obec Rešov. Dĺžka trasy je okolo 24 km. Časová náročnosť trasy tam aj späť je okolo 5 hodín.

Page116_1

Po krátkom oddychu a občerstvení je potrebné zaveliť na cestu naspäť. Je potrebné ešte uviesť, že úsek Tročany – Rešov je možné absolvovať nielen spomínaným korytom Hraboveckého potoka, ale s miernym odbočením máme k dispozícii ďalšie dve varianty – súbežné (značkované) trasy vedúce okolitou zalesnenou krajinou napravo aj naľavo (napr.: Tročany – dolina Rešovky – Rešov – Andrejova hora – Michalova hora – Dukance – Tročany). Pre úplnosť dodávame, že trasa Tročany – Rešov je využívaná aj turistami z Hertníka i Bartošoviec, ktorí takto „predlžujú“ lyžiarsku stopu do uvedených obcí.

 

Trasa Raslavice – Koprivnica a späť

Page116_2Táto trasa v smere z Raslavíc krátko kopíruje „Rešovskú stopu“. Pred Tročanmi však odbočíme v pravo do kopca ku „Prílesku“. Od toho to miesta väčšiu časť trasy klesáme, spočiatku relatívne prudko po blízky lesný porast. Tu sa môžeme pristaviť aj občerstviť v jednoduchom poľovníckom prístrešku. Okrem tohto lesíka ostatná časť trasy vedie už len poliami a lúkami. Samotné zakončenie trasy v Koprivnici je opäť dosť strmé. Po nevyhnutnom odpočinku v miestnom hostinci sa môžeme vydať na cestu späť. Máme však pred sebou náročnejšiu časť cesty, pretože prevažne stúpame, a to až po Prílesok nad Tročanmi. Odmena v podobe nádherných scenérií spiacej zimnej krajiny však stojí za to. Dĺžka trasy Raslavice – Koprivnica je cca 20 km tam a naspäť, časová náročnosť cca 4,5 hod.

Žltá trasa: Raslavice – Tročany – Rešov,
Oranžová trasa: Raslavice – Koprivnica

 

Lyžiarske stredisko Fričkovce

50000000

Lyžiarské stredisko Fričkovce sa nachádza v rovnomennej obci v nadmorskej výške 580 – 610 m. n. m. V zimnom období stredisko ponúka:

  • dve upravované zjazdovky, ktoré sú vhodné pre lyžiarov začiatočníkov či rodiny s deťmi
  • tri vleky
  • parkovisko
  • ubytovanie v súkromí

Kontakt: Lyžiarske stredisko Fričkovce č. 164, 086 42 Hertník, +421905655042, +421918917178, dano.soltys@gmail.com

Viac na webstránke: http://lyziarske-stredisko-frickovce.webnode.sk/

 

Podujatie Rešovská biela stopa

resovska-biela-stopa